pondělí 20. listopadu 2017

Olízl vám váš pes ruku, nohu nebo obličej? Zjistěte význam toho, proč to dělá. Budete překvapení!
Spoustu lidí po celém světě má doma svého milovaného psa, o kterém se lidově říká, že je to nejlepší přítel člověka.  Psi jsou oddaní svému pánovi a nikdy vás nezklame, což se o lidech nedá říct. Sice jsou nemluvní, ale někdy je jejich společnost mnohem cennější, než ta lidská. Své emoce vyjadřuje jinak, než lidé a je důležité umět rozlišit, co váš pes po vás zrovna chce.
Plete se pod nohy
Když tohle pes dělá a otírá se o vaše nohy, stojí o jakýkoliv dotek, pohlazení a chce tak cítit, že ho máte rádi. Pokud jim dáte svou lásku, tak vám ji opětují.
Psí oči
Pokud se vám někdy stalo, že si stoupl pes před vás a dělal na vás takzvané psí oči, tak vám tím váš pes vyjadřuje svou důveru  a volnost.


Spaní v posteli
Spí s vámi váš pes v posteli? Chce jednoduše zůstat v kontaktu s vámi a ani mu tak nejde moc o pohodlí. Zanechává tam svůj pach. Někdy tam pes spí, ikdyž nejste doma, to proto, že vás tam cítí.
Dárky
Pokud za vámi přijde váš pes a dá vám nějakou ze svých hraček, nemusí to být vždy z toho důvodu, že si chce hrát. Jednoduše vám chce ukázat co za předměty má, chce se chlubit a sdílí tak lásku tím, že je ochotný vám hračku půjčit.
Změny nálady
Psi umí jako jedny z mála zvířat chápat emoce lidí. Určtě to znáte, že když máte špatnou náladu, nebo jste rozčílení, váš pes za vámi chodí, chce si hrát, koukám na vás. Pes chápe a snaží se važí náladu změnit.
Olizování majitele
Pokud váš váš pes olizuje na určitých částích těla, dává vám tak najevo svou vděčnost a oddanost. Pokud vám olizuje pes obličej, cítí se skvěle, bez strachu a stresu.


Stálý vítač
To, že vás pes vítá ihned jak přijdete domů, není to z důvodu, že by čekal nějaké jídlo. Bylo mu jednoduše smutno a těšil se na vaši přítomnost. Potřebuje vědět, že i vy potřebujete jeho.
Následuje vás
Může být jakýsi pronásledovatel. Chodá za vámi do koupelny, na záchod, prostě všude. Vyjadřují tím svou lásku k vám, to, že chtějí všechen čas trávit s vámi.