pátek 24. listopadu 2017

Zrušme pořad Sama doma, lidé na dávkách si přece zaslouží vzdělávat, ne krmit zbytečnými pořady a socialistickými estrádami

Nezaměstnaní, lidé na štědrých sociálních dávkách i maminky na mateřské dovolené. Ti všichni tráví svá dopoledne většinu času dom
a spánkem nebo u televize, zatímco slušní Češi musí v zaměstnání projíždět články z Aeronetu nebo Parlamentních listů, a poté je sdílet mezi své soukmenovce. Proto by bylo dobré zrušit všechny zbytečné pořady typu Sama doma a nahradit je prezentací pracovních inzerátů, vzdělávacími programy a rekvalifikačními kurzy.

Nebýt pořadů jako Křesťanský magazín, Sama doma nebo repríz televizních estrád z 80. let, lidé na úřadu práce či sociálních dávkách by už určitě dávno pracovali.

ceskatelevize.cz Nebýt pořadů jako Křesťanský magazín, Sama doma nebo repríz televizních estrád z 80. let, lidé na úřadu práce či sociálních dávkách by už určitě dávno pracovali. Česká televize podporuje lenochy a povaleče tím, že jím v dopoledních hodinách nabízí zbytečné pořady bez obsahu, místo toho, aby se je snažila vzdělávat nebo jim nabízela volné pracovní pozice na trhu práce. V současné době je totiž evidováno neuvěřitelných 210 tisíc volných pracovních míst. Míra nezaměstnanosti byla v minulém měsíce 3,6 % obyvatel, což je v přepočtu zhruba 270 tisíc osob, kteří sedí doma. Pracovat může tedy skoro každý, kdo má zdravé ruce a nohy. Dle údajů Úřadu práce ČR se navíc jedná o nejmenší nezaměstnanost v historii za posledních 20 let.Veřejnoprávní televize by měla pár hodin denně obětovat vzdělávání. Líní lidé, kteří se dlouhodobě válí na úřadu práce a využívají našeho štědrého sociálního systému, stejně pravděpodobně leží na gauči a sledují televizi. Kdyby existovaly pořady na bázi rekvalifikačních a vzdělávacích kurzů, které by byly posléze završeny praxí a závěrečným testem, rozhodně by to nebylo na škodu. Takový hodinový pořad o teorii marketingu vám rozhodně dá více znalostí než tříleté studium na kdejaké soukromé vysoké škole.Líní lidé si nezaslouží zbytečné pořady Jediný poctivý pořad České televize zůstává AZ-kvíz www.ceskatelevize.cz Na druhou stranu je dost možné, že lidé na úřadu práce či sociálních dávkách nevstávají dříve než na oběd, proto by se měly edukativní a motivační pořady vysílat i v odpoledních hodinách. Vlastně by v podstatě stačilo počítadlo, které by v reálném čase ukazovalo, kolik stojí líní a nepracující lidé naši státní kasu. Následný efekt by byl dvojí - naštvalo by to velkou spoustu pracujících lidí a zároveň by se lenoši alespoň krátkodobě zastyděli. Co si myslíte vy? Prospělo by zrušení zbytečných pořadů České televize naší společnosti, nebo bychom měli naopak žádat více televizního vysílání, které by podporovalo lenost a flákání?