neděle 18. března 2018

Týrané štěně Marley je velký bojovník

Prachatice - Útok mladíka z Prachatic lidé odsuzují, podepisují petici a přispívají na léčbu psa. Odporného a brutálního útoku na čtyřměsíční štěně se dopustil čtyřiadvacetiletý Jakub z Prachatic.

Zdroj: https://prachaticky.denik.cz/zpravy_region/tyrane-stene-marley-je-statecny-bojovnik-20180316.html


Na videu, které viselo na sociální síti, se obhajoval tím, že ho pes kousl. Následně se v jednom z komentářů omluvil. Od té chvíle nejsou jeho profily na sociálních sítích aktivní. Ani to ale diskutující neobměkčilo. Informace o jeho napadení se podařilo ověřit. Mluvčí policie Martina Joklová uvedla, že: „Kriminalisté neevidují v souvislosti s tímto případem žádné oznámení o napadení událostí dotčených osob.“
Zdroj: https://prachaticky.denik.cz/zpravy_region/tyrane-stene-marley-je-statecny-bojovnik-20180316.html„Z Jakuba se mi dělá špatně. Já být součástí jeho rodiny, tak se v první řadě zajímám o psa a dělám všechno pro to, aby to ten pes přežil a dostalo se mu veškeré péče, ať to stojí, co to stojí. Místo toho z něj jeho matka dělá oběť. Kdyby měl dospělého psa, měl by velkou šanci, že pohádka o kousnutí bude mít vliv na jeho trest,“ řekla svůj názor Deníku pejskařka Michaela Müllerová z Prachatic s tím, že pejskovi drží palce. „Nejsem si jistá, že ho tento brutální čin maximálně nepoznamená,“ doplnila.

PRO NEJVYŠŠÍ TREST

Ve čtvrtek večer vznikla internetová petice: Žádáme nejvyšší možný nepodmíněný trest za extrémní týrání štěněte panem J. L. z Prachatic. V pátek  večer už se pod ni podepsalo více než padesát tisíc lidí. Podle prachatické policie mu hrozí až tři roky nepodmíněně. (Petici můžete shlédnout zde.)
Zdroj: https://prachaticky.denik.cz/zpravy_region/tyrane-stene-marley-je-statecny-bojovnik-20180316.html


Zároveň se na facebooku objevila skupina, která se stala „veřejným lynčem“ tyrana. „Některé z komentářů jsou již na hraně zákona,“ připustila Martina Joklová a přidala znovu žádost, aby se uživatelé sociálních sítízdrželi dalších nevhodných komentářů.

PENÍZE NA LÉČBU

Týrané štěně vimperští veterináři převezli. Byla totiž nutná speciální diagnostika, a tak je štěně na referenční klinice v Praze. Číslo transparentního účtu, kam mohou lidé přispět a zřídí ho veterinární lékařka z Vimperka, ordinace zveřejní až v pondělí.
Zdroj: https://prachaticky.denik.cz/zpravy_region/tyrane-stene-marley-je-statecny-bojovnik-20180316.html