neděle 27. října 2019

10 běžných potravin, které Vám dokážou očistit tepny a zabránit srdečnímu infarktuUcpané cévy, které přerušují průtok krve k srdci, bývají zapříčiněné nejčastěji nedostatkem pohybu, stresem, nesprávnou životosprávou a špatnými návyky, jako je kouření a nadměrná konzumace alkoholu.
To je důvod, proč jsme sestavili seznam 10 potravin, které pomáhají čistit cévy a zlepšit zdraví vašeho srdce:

Losos

Losos je ryba bohatá na prospěšné mastné kyseliny, které pomáhají snížit hladinu cholesterolu a brání zánětu.Čerstvý losos na prkénku.


Pomerančová šťáva

Čerstvý pomerančový džus obsahuje hodně vitamínu C a antioxidanty, které chrání cévy před poškozením a pomáhají regulovat krevní tlak. Dvě sklenice pomerančového džusu denně dají vašemu tělu potřebné živiny, aby se zabránilo infarktu.


Pomerančový džus


Ořechy

Ořechy jsou bohaté na esenciální mastné kyseliny, stejně jako nenasycené tuky, takže jejich pravidelná v konzumace může snižovat hladinu cholesterolu a zlepšit zdraví srdce i paměti.

Thinkstockphotos 450306101


Kurkuma

Kurkuma obsahuje komponenty jako kurkumin, který je silným protizánětlivým prostředkem přinášejícím mnoho výhod pro zdraví.


Zelený čaj

Zelený čaj je znám tím, že obsahuje katechiny. Jde o silné antioxidanty, které chrání srdce, snižují hladinu špatného cholesterolu a povzbuzují metabolismus. Pro zdraví vám postačí dva šálky zeleného čaje denně.Thinkstockphotos 479453608 1.jpg


Meloun

Meloun stimuluje látky, které pomáhají udržovat čistotu našich cév.


Zblízka pohled na melouny


Avokádo

Avokádo skrývá v sobě zdravé tuky, které regulují hladinu cholesterolu a jsou prevencí kardiovaskulárních onemocnění.

Zralé avokádo na dřevěné pozadí


Brusinky

Toto ovoce je bohaté na draslík – důležitý minerál pro správnou funkci těla a rovnováhu hladiny cholesterolu. Pití dvou šálků čerstvé brusinkové šťávy denně dokáže snížit pravděpodobnost vzniku srdečních chorob až o 40%.
Brusinky


Celozrnné výrobky

Pokud konzumujete oves, celozrnný chléb, hnědou rýži každý den, přispíváte tak ke zlepšení zdraví kardiovaskulárního systému. Tyto potraviny jsou totiž bohaté na vlákninu.Chlieb pekaren.jpg


Granátová jablka

Toto ovoce má spoustu látky zvané phytonutrient, která stimuluje produkci oxidu dusnatého. Ten přispívá ke zlepšení krevního oběhu.


Šťáva z granátového jablka ve skle, celá a část rozděleného granátového jablka