čtvrtek 24. listopadu 2022

Matka chtěla syna držet co nejdál od drog, potomek ji ubodal dvěma noži


 


Extrémně brutálně si počínal třicetiletý muž, který v neděli v podvečer v Bžanech na Teplicku ubodal svou matku. Jak se iDNES.cz podařilo zjistit, použil hned dva nože, protože první zlomil. Se ženou měl spory kvůli své drogové závislosti. Soud ho poslal do vazby.

„U obviněného soud shledal dva vazební důvody. Jedním je riziko útěku v souvislosti s hrozbou vysokého trestu a druhým obava, že by mohl v trestné činnosti pokračovat,“ uvedl soudce teplického okresního soudu Miroslav Čapek s tím, že rozhodnutí o uvalení vazby je pravomocné.

Muž se podle něj v jednací síni ke skutku doznal a projevil nad ním lítost. Za vraždu mu hrozí až osmnáctiletý trest.Policisté ho zadrželi v neděli hned po příjezdu na místo činu. Žena, u níž došlo k masivní ztrátě krve, zemřela později v nemocnici.

„S ohledem na probíhající vyšetřování v současné době nemůžeme k případu sdělit bližší informace,“ uvedla policejní mluvčí Ilona Gazdošová.

Podle zdrojů blízkých vyšetřování i rodině samotné sehrály v případu zásadní roli drogy. Muž kvůli nim svého času žil i na ulici. Matka se navzdory názorům ostatních příbuzných rozhodla, že ho vezme domů a pokusí se ho od návykových látek držet co nejdál.

„Myslela si, že mu pomůže, ale nefungovalo to. Byly mezi nimi konflikty. A takhle to dopadlo,“ řekl iDNES.cz člověk blízký rodině, který si přál zůstat v anonymitě.