neděle 21. července 2019

DOMÁCÍ RECEPT NA BEZBOLESTNÉ ODSTRANĚNÍ FIBROMŮ, BRADAVIČEK A JINÝCH KOŽNÍCH VÝRŮSTKŮ


Fibromy a bradavice jsou spontánně vznikající výrůstky kůže. Jde v podstatě o nezhoubné nádory vytvořené ze pojivové tkáně. Vypadají jako malé uzlinky a velikostí se liší od 1 mm až po 1 cm…Obvykle mívají totéž zbarvení než okolní kůže, ale někdy mohou být i světlejší. Nejsou nebezpečné, avšak když jich je příliš, stává se z nich kosmetický a estetický problém.Na kterých místech a proč se tvoří fibromy a bradavice
Nejčastěji se tyto kožní výrůstky tvoří na krku, v podpaží, koleny, prsy, na břiše, případně kolem očí a na očních víčkách.
Ačkoli toto jsou nejobvyklejší místa jejich výskytu, vytvořit se mohou takříkajíc na kterékoliv části těla. Obvykle tam, kde se pokožka ohýbá nebo častěji tře.
Dá se říci, že téměř každý člověk má alespoň jeden takový kožní útvar. Nejde tedy o nic mimořádného. U některých lidí se nejednou vyskytují stovky takových výrůstků.
Někdy se fibromy mohou zapálit či dokonce krvácet nebo zvětšovat. Jejich počet a velikost se zvyšuje postupně s přibývajícím věkem.
Ačkoliv přesný mechanismus jejich vzniku není úplně jasný, za hlavní příčinu se považují tukové depozity a také působení některých druhů virů.
Jak se dělá klasické odstranění bradavic a fibromů
Jejich odstraňování dělají obvykle dermatologové pomocí tekutého dusíku, laseru nebo chirurgicky.
Uvedené procedury se provádějí obvykle během zimních měsíců, kdy je menší výskyt slunečního záření a pocení se.
Po jejich odstranění se na ošetřované místo zvykne aplikovat lokálně antibiotikum, aby se předešlo infekcím.
Také je vhodné se během 5 dní vyhýbat zvýšené fyzické námaze, aby se omezilo pocení a fyzická stimulace ošetřeného místa na pokožce.
Odstranění bradavic a firbómov se často musí opakovat, protože se zvyknou po klasických lékařských procedurách znovu objevit.
Jak podomácku odstranit bradavice a fibromy
V našem dnešním článku vám prozradíme jeden velmi jednoduchý a účinný způsob jak odstranit bradavice, fibromy a jiné podobné kožní výrůstky.
Jediná věc, kterou budete k tomu potřebovat je jablečný ocet. Pokud takový neseženete, postačí i běžný klasický ocet.
Postupujte následovně:
1. Místo, kde máte bradavici nebo fibrom, nejprve omyjte mýdlem a vodou a následně usušte ručníkem.
2. Nyní namočte do octa malý kousek vaty, přiložte ji na bradavici nebo fibrom a připevněte leukoplastí. Vatový ať je jen tak velký jako bradavičky. Snažte se, aby ocet příliš nezasahoval do okolní pokožky.
3. Nechte to působit několik desítek minut. Uvedený postup zopakujte 2 krát za den a dělejte to, dokud bradavice neodpadne.
Jaký průběh očekávat a na co si dát pozor
Bradavice, respektive fibrom nejprve začne tmavnout, pak vyschne a nakonec odpadne.
Pokud po odpadnutí zůstane na pokožce jizvička (v závislosti na velikosti odpadlého kožního výrůstku), dané místo ošetřete gelem z Aloe vera.
Pokud výrůstek nezasahoval příliš hluboko do kůže, jizva by měla zcela zmizet.
Při aplikaci octa, jak jsme již uvedli, si dávejte pozor na to, aby nezasahoval pokožku mimo výrůstku – mohl by ji totiž podráždit.
Aplikaci octa ukončete když kožní výrůstek uschne. Také ho neodtrhujte násilím, ale nechte ať odpadne sám.
Pokud se vám tento článek líbí, můžete se o něm vyjádřit, diskutovat a rádi s ním sdílet s přáteli. Děláme to s ochotou hlavně pro vás, naše fanoušky.