pátek 10. dubna 2020

10 neskutečných fotografií, které dokazují, že cestování časem funguje!Znáte to, jak někteří herci vypadají, že vůbec nestárnou? Kdybyste se trochu snažili, pravděpodobně byste na internetu našli hned několik konspiračních teorií na téma, proč tomu tak je. To ale není jediná časová anomálie, kterou známe. Další budiž třeba déjà vu, neboli „již viděno.“ Naše mysl si s námi zkrátka občas zahrává a v případě následujících fotek tomu nebude jinak.
Na nich je často zcela obyčejná událost, nebo běžní lidé, o kterých byste řekli, že se nijak neliší od těch, co potkáváte na ulici dnes. Pořízení fotek byste pak tipovali maximálně pár desítek let zpátky. Vtip je ale v tom, že skutečnost je ještě malinko jinde. No, posuďte sami:

Tahle neskutečně detailní fotka ženy z Afriky ve skutečnosti nepochází ani z tohoto století. Byla vyfocena v roce 1891!
Fotka jako z Tumblru? V pravdě jedna z prvních přeživších barevných fotografií, které byly pořízeny.Moderní dívka s dračím tetováním? Moderní už před 85 lety!Tato fotografie nepochází ze 70. let. V pravdě se jedna o první úspěšnou barevnou fotografii vyfocenou pod vodou.Také si tento vůz spojujete se 60. léty? Tak věřte, že jde o relativně novou fotku z Brazílie, kde byla nova řada vozů Kombi dokončena v roce 2013!Tahle kolekce starých aut nepochází z Ameriky v 50. letech. Takhle se na Kubě jezdí dodnes!Americká kavalérie během Občanské války? Chyba! Sovětská kavalérie během 2. světové války!Že tenhle hipster jezdil na skateboardu předtím, než to bylo cool? Tentokrát pravda, protože tahle fotka byla pořízena v New Yorku v roce 1965!Výherní foto - Tohle je letecký záběr na Boston, který vypadá jako ze 60. let. Pravda, pokud ovšem máte na mysli 1860!