sobota 11. září 2021

Sebevražda ve Výměně manželek: režisér u soudu v Opavě čelí obvinění z vydírání


 
Opavský okresní soud se ve středu 8. září začal zabývat případem tragické události, k níž došlo loni v srpnu ve Slavkově na Opavsku. Místní rodina se přihlásila do televizní reality show TV Nova Výměna manželek. Během natáčení dvaačtyřicetiletý manžel S. K., jehož žena odcestovala se štábem do Litovle, spáchal nedaleko svého slavkovského domu sebevraždu.Stanislav K., který pracoval jako policista, se loni oběsil během natáčení show Výměna manželekUž loni v srpnu padlo obvinění jednoho z členů štábu externí produkce, která pořad pro Novu dodává, z přečinu vydírání, nyní byla podaná obžaloba.

„V předmětné věci byla podána obžaloba dne 19. 2. 2021 k Okresnímu soudu v Opavě pro přečin vydírání,“ napsal Super.cz Okresní státní zástupce v Opavě Michal Koflák.
Natáčení Výměny manželek prý probíhalo v pohodové atmosféře, protože si Stanislav K. s náhradní manželkou rozuměl. To se podle Blesku, který cituje z obžaloby, nemělo zamlouvat obviněnému. A protože náhradní manželka je romského původu, snažil se údajně dle výpovědi syna zemřelého, aby to na kameře vyznělo tak, že je jeho otec rasista.

Policista Stanislav K. se pak dle obžaloby obával, že jeho na kameru natočené výroky povedou k jeho zatčení a stíhání. Před smrtí napsal dva dopisy na rozloučenou.

Člen štábu obvinění odmítá, vinu necítí.

Pokud by se vina prokázala, hrozí mu trest odnětí svobody v délce 6 měsíců až 4 roky nebo peněžitý trest.