sobota 14. května 2022

Rodina žijící na sociálních dávkách chce po vládě dům se 6 ložnicemi!


 
Otec od rodiny Arnold Sube požádal o dům se šesti ložnicemi pro svou rodinu, která žije pouze na sociálních dávkách. Lidé je mají za nevděčné.

Systém sociálního zabezpečení představuje soubor opatření, která mají jednotlivce chránit a materiálně je krýt před sociálními riziky. Tento systém kryje mimo jiné ztráty zaměstnání a nemoci . Jenže jedna rodina vyvolala v Anglii pobouření tím, že požádala o dům se 6 ložnicemi. I přes to, že žila právě na sociálních dávkách.

V roce 2016 se Arnold Sube a jeho rodina rozhodli emigrovat z francouzského území do Anglie. Arnold vystudoval na univerzitě ošetřovatelství v oblasti duševního zdraví, a jeho studium bylo zcela financované systémem veřejného zdraví  ve Spojeném království. Arnold Sube vysvětluje deníku The Sun, že měl v úmyslu podniknout cestu sám, zatímco jeho žena a 8 dětí by zůstaly v Paříži.

Jeho manželka to podle něj ale nezvládala a bylo proto rozhodnuto, že se přestěhuje celá rodina. Otci rodiny se rychle nastřádaly náklady. Přijel do Anglie se všemi svými úsporami a  během 3 měsíců je stihl utratit. Po tomto období se tedy otec rodiny rozhodl požádat o bydlení anglický systém sociálního zabezpečení. Rodina byla dočasně ubytována v hotelu, dokud se nenašlo řešení.

Po čtyřech měsících ale otec rodiny odmítl několik nabídek, včetně domu se 4 ložnicemi a další s 5 pokoji. Chtěl by totiž dům se šesti ložnicemi. Choval se opravdu velmi nevděčně a tvrdohlavě a tak dostal ultimátum: Buď přijme jednu z nabídek a nebo riskuje, že on i celá jeho rodina skončí na ulici.Místní obyvatelstvo je jednáním Arnolda opravdu rozhořčeno. Ale ten absolutně nechápe, proč. Arnold totiž prohlašuje, že má právo na normální rodinný život. Arnold podle něj nemá v úmyslu využívat systém, protože „rád pracuje“ a nemá rád „líné lidi“. Ano, toto jsou jeho slova. Bohužel to není poprvé, co si rodina, která pobírá sociální dávky, začala vyskakovat.

zdroj: svetkreativity.cz