pondělí 28. listopadu 2022

Evropa schválila rozpočet pro Ukrajinu. Každý měsíc jim pošleme 1,5 miliardy euro na obnovu země

 
Evropská unie bude přidělovat Ukrajině 1,5 miliardy eur měsíčně na financování deficitu státního rozpočtu. Oznámila to předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová při zahájení mezinárodní konference o obnově Ukrajiny, která se koná v Berlíně. Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová

Evropská unie bude přidělovat Ukrajině 1,5 miliardy eur měsíčně na financování deficitu státního rozpočtu. Oznámila to předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová při zahájení mezinárodní konference o obnově Ukrajiny, která se koná v Berlíně.

Ursula von der Leyenová poznamenala, že od začátku roku 2022 Ukrajina dostala od Evropské unie finanční pomoc více než 19 miliard eur, to ale nestačí.


„Spolehlivá podpora ze strany Evropské unie, našich přátel z USA a mezinárodních finančních institucí je nutná…Pracuji s členskými státy, abychom zajistili, že EU během války podporuje Ukrajinu poskytováním 1,5 miliardy eur měsíčně, což v roce 2023 bude celkem asi 18 miliard eur,“ prohlásila šéfka EU.

„Naším cílem je nejen zmrazit, ale i zabavit ruský majetek. Je to náš úkol. Z právního hlediska to ale není tak jednoduché,“ přiznala Ursula von der Leyenová.