neděle 20. listopadu 2022

Letošní vánoce budou bez cukroví a to díky vysokým cenám jak potravin tak energie.

 
Letošní vánoce budou bez tradičního cukroví které si každý peče. Jinak za vše můžou vysoké ceny jak energie tak potravin a hlavně naše slavná vláda. Jinak jak jste na tom vy budete péct nebo si něco malého koupíte v krámě. Dále co si myslíte o naší vládě.


Těšíte se na Vánoce? Určitě, tak jako každý, ano. Letos budou Vánoce 24. 12. 2022 a tento den vychází na sobotu. Kouzelná vánoční atmosféra bude okolo vás na každém rohu - ve městech budou vánoční trhy, rozsvícený strom na náměstí a svátečně nasvícené centrum. Ve svých domovech nezapomeňte na vánoční dekoraci, pečení a také na nakupování dárků. Prostě tak, jak to bývá u vás doma zvykem.


Vánoce 2022 nebudou tradiční. Čeká vás plno příprav, nakupování, pečení a úklidu. Můžete je slavit doma nebo jet na zájezd na hory či k moři. Důležité je oslavit Vánoce v rodinném kruhu. Tyto svátky jsou každý rok, proto ani Vánoce 2022 nebudou ničím neobvyklým.

Vánoční pečení je velmi oblíbené. Někteří pečou velké množství, jiní jen málo na ochutnání. V téměř každé domácnosti bývá zvykem péct několik druhů cukroví. Oblíbené jsou pečené druhy (např. vanilkové rohlíčky, linecké cukroví, perníčky, pracny, ježci atd.) a nepečené druhy (rumové kuličky, vosí hnízda, rafaelo atd.).

Snad každý má rád vánoční cukroví, tak na něj určitě nezapomeňte. Stačí najít několik receptů na cukroví, podle kterých upečete lahodné cukroví.

Pokud se vám nechce trávit hodiny času v kuchyni, můžete si cukroví nechat napéct u známých a příbuzných, koupit v cukrárně nebo v obchodě. Výhoda koupeného cukroví je ta, že ho nesníte tolik jako domácího.

Připravili jsme pro vás mnoho ověřených receptů na cukroví a to včetně receptů na zdravé cukroví nebo pro diabetiky. Recepty mají často fotku, takže uvidíte, jak bude cukroví vypadat.

Navštivte tradiční vánoční trhy 2022

Nezapomeňte navštívit vánoční trhy ve svém městě. Oblíbené trhy plné stánků, dobrého občerstvení jsou vždy doplněny zajímavým sortimentem, který naleznete na stáncích. Trhy se tradičně konají ve větších městech a i malých vesnicích, pokud se zrovna u vás nekonají, tak navštivte ty nejbližší nebo se vydejte na největší české trhy, které se konají v Praze. Další trhy jsou např. tady či jinde.Vybírejte vhodné dárky

S Vánocemi jsou spojeny i dárky pro děti, rodinu, příbuzné a známé. Důležité je vybrat dárek, který potěší. Nemusí stát tisíce, ale stačí i něco levnějšího, co opravdu daný člověk potřebuje nebo se mu bude líbit. Rozhodně je to lepší než koupit nějakou drahou věc, která akorát zůstane ležet nepoužitá ve skříni. Podívejte se na zajímavé tipy, které by se vám mohly líbit.