úterý 6. června 2023

Shopaholicadel popsala své zdravotní problémy: Mám záchvaty, při kterých nesmím mít v dosahu ostré předměty, říká


 
Adéla Pulcová, známá jako Shopaholicadel, už dlouhou dobu patří k osobnostem českého internetu, kterou jedni podporují a druzí k smrti nenávidí. V exkluzivním rozhovoru pro pořad eXtra Host známá youtuberka otevřeně promluvila o "neepileptických záchvatech", kterými trpí i několikrát denně.


Zdravotní problémy

Kontroverzní youtuberka Shopaholicadel se nejednou ve svých živých streamech na TikToku zhroutila a přiznala, že ji trápí zdravotní potíže. Mezi ty patří nejen panické ataky a radikální změny nálad, ale i takzvané "neepileptické záchvaty". Panické ataky se u Adély objevily poté, co byla napadena několika neznámými muži. "Venku mě obklíčili nějací kluci ze všech stran a říkali mi, ať jim ukážu zoubky, abych jim vykouřila, sahali na mě a nechtěli mě pustit," popsala youtuberka v pořadu eXtra Host s tím, že po tomto incidentu jí partner Honza koupil pepřový sprej. Do traumatizující situace se dostala za bílého dne a vyváznout se jí podařilo až po nějaké době, aniž by se jí kdokoli z kolemjdoucích zastal. "Pak jsem doma brečela a bála jsem se jít ven," uvedla Pulcová, která se domnívá, že za tím stojí skupina haterů vystupujících pod hashtagem #Endgameadel. Kvůli tomuto zážitku se Shopaholicadel zhoršily výše zmíněné "neepileptické záchvaty". "Ty záchvaty se mi objevily poprvé v roce 2014, když jsem byla zaměstnaná v ségřině soukromé školce, takže tam u těch dětí se mnou musela být buď ségra, nebo máma," vyprávěla Pulcová, kdy se u ní objevily první zdravotní problémy tohoto typu.


Může dojít k neštěstí


"Ty neepileptický záchvaty se mi objevují kdykoli. Dřív jsem na to brala i léky na epilepsii, ale vůbec mi to nepomáhalo," posteskla si. Její partner naštěstí ví, jak se má v takové situaci zachovat. "Ona to není úplně epilepsie, nejsou to záchvaty, kvůli kterým se volá sanitka. Během nich je potřeba, aby byl někdo u mě, uklidňoval mě a čekal, až to přestane," dodala. Youtuberka popsala i to, jak takový záchvat probíhá. "Mám oči v sloup, občas mi zapadne jazyk, nemůžu mluvit, klepu se, v obličeji vypadám, jako by se mi chtělo na velkou, občas se mi stane, že omdlím, nebo spadnu z postele, a hlavně u těch záchvatů u sebe nesmím mít ostrý předměty," prozradila s tím, že kvůli stresu v poslední době se jí tyto záchvaty objevují i několikrát denně.


Ostré předměty nesmí mít v dosahu jak z důvodu, že by mohla ublížit sama sobě, tak i proto, aby v tom stavu neublížila těm, kdo jsou v její blízkosti. "Už se mi stalo dřív, když se o mě rodina ještě starala, že jsem po nich šermovala rukama," řekla smutně Shopaholicadel, která si prý po takovém záchvatu nic nepamatuje. Na celý rozhovor se Shopaholicadel se můžete podívat v těle článku.