neděle 12. listopadu 2017

NEJSTARŠÍ PES NA SVĚTĚ?! NEUVĚŘÍTE, JAKÉHO VĚKU SE DOŽIL!Pes ,,Maggie” z Austrálie ukázal, že psi se mohou dožít opravdu vysokého věku!


Informace mohla být potvrzena teprve nedávno, protože fenka zemřela. Její majitel Brian McLaren byl z její smrti opravdu zdrcen, protože mu dělala parťáka na farmě opravdu dlouho. Popisoval jí jako hravého psa, který byl šťastný i přes enormní věk. Pejsek zemřel v neskutečném věku 30 LET! Jen tak pro zajímavost. V přepočtu do ,,lidských let” by přežila 200. narozeniny!  Psi tohoto plemene (Kelpie) se přitom dožívají jen něco kolem 8-14 let.  Je neuvěřitelné, že fenka navzdory svému věku netrpěla slepotou, nebyla hluchá a prakticky fungovala jako normální zdravý mladý pes.

Brian by chtěl tuto událost zapsat do Guinessovi knihy rekordů. Jelikož psa ale koupil bez papírů, nemá patřičný důkaz, aby dokázal, že pes se skutečně tohoto věku dožil. Prvenství tedy i nadále drží pes Bluey, který se dožil 29 a 1/2 let.  Ten ale zemřel už v roce 1939. Podívejte se na galerii údajného nejstaršího psa na světě.