úterý 27. listopadu 2018

Nebýt v EU, tak se máme jako prasata v žitě. Pro EU jsme výhodný zlatý důl

Čím více se zvyšuje nespokojenost s EU a sílí hlasy po vystoupení, tím více slyšíme,  jak nám EU pomohla, jak nutně potřebujeme její dotace,  jak náš národ umře hlady a bídou, když nám nebude „Brusel“ pomáhat. … Skutečně?Podívejme se jenom na strohá čísla bez rozkrádání,  podvodů celého aparátu, který už nelze ani spočítat.

Z Bruselu máme možnost získat na další období 550 miliard Kč (dle kursu). Krásné číslo. Tyto peníze jsou rozpočtovány na 8 let.
Do Bruselu posíláme ročně přímo asi 40 miliard. Tzn. 8 x 40 = 320  miliard.
V dividendách jde na západ cca 260 miliard ročně.
Nazpět asi 20 miliard.
(Potvrdil to i Paroubek na Primě jako bývalý premiér.)
Tudíž na západ jde ročně cca 240 miliard.  Za 8 let to je 8 x 240 = 1 920 miliard.  Tzn.,  že z České republiky odchází 1920+ 320 = 2 240 miliard !!!!!!  Tzn., že do České republiky přichází (z EU )
550 miliard !!!!!!
Takže jsme výhodný zlatý důl!
A pak proč náš dluh stoupá !?!?!
Je třeba připomenout,  že kromě cca 40 miliard,  které jsme poslali ze státního rozpočtu do rozpočtu EU ( informace uniklé za rok 2012, informace z následujících roků se „verifikují“ – proč asi?), neseme některé další náklady. Zde je přehled některých z nich:
1) 6 miliard zaplacených cel v cenách zboží.
2) 19 miliard – náklady na kofinancování evropských projektů.
3) 10 miliard na úředníky EU oficiálně. (Skutečně cenu obsluhy nikdo nezná,nebo zná, ale tají!)
4) 46 miliard na plán EU – do r. 2020, aby 40 % absolventů střední školy mělo vysokoškolský diplom.
5) 10 miliard na biopaliva. / jak úsměvné/
6) 40 miliard na dotování solární a větrné elektřiny. /tak proto ji  musíme mít tak drahou!/
7) 4 miliardy na posílení elektrické sítě. (Kvůli nařízení, že musíme dopravu do Rakouska z Německa posílat zdarma.)Sviňárna non plus ultra – to z naší atomovky, proti které tak pitomci protestují!!
Je potom jasné, že Českou republiku se snaží udržet v EU stůj co stůj, přestože se stále tvrdí, že na nás prodělávají a peníze od nich tečou k nám. Lžou  nám ráno, lžou nám v poledne, lžou nám večer, lžou nám celou noc, lžou a lžou a lžou

Nebýt v EU, tak se máme jako prasata v žitě a důchodci z EU by sem jezdili v autobusech do hospod se nadlábnout, to by ekonomika a  státní kasa mlaskala.

Doplnění článku
Elektrická energie na vysokém napětí je přenášena zdarma. ČEPS v posledních dvou letech zdvojnásobil kapacitu přenosové linky mezi Kadaní a Tachovem a zároveň buduje k ochraně naší sítě před přetoky oddělovací transformátory na česko-saské hranici. Německo totiž nemá dostatečnou kapacitu vysokonapěťové sítě ve směru sever-jih a východ-západ. Naše investice 3 miliardy přímé.
Hornorakouská vláda vyčleňuje ve svém každoročním rozpočtu významné prostředky na boj s JE Temelín a JE Dukovany. V době, kdy nefouká na severu Německa vítr, zachraňují přitom tyto naše zdroje jejich elektrizační soustavu. V době mimo špičky má v některých momentech vyrobená energie velmi nízkou hodnotu a v Rakousku je používána na plnění horních nádrží přečerpávacích elektráren.
Velkým zdrojem prostředků pro u nás působící zahraniční firmy je nízké zdanění zisků firem, minimální omezení cen kooperačních dodávek, nezdanění bankovního sektoru (tzv. Tobinovou daní), neexistence progresivního zdanění příjmu osob, neexistence zdanění majetku (běžné ve Velké Británii, Francii), nedokonalé vymezení uznatelných nákladů pro výpočet zdanění osob (fyzických i právnických)
Hra s miliardami je pro běžného smrtelníka vzdálená, přesto se nás dotýká, protože za každou odebranou megawatthodinu přispíváme na obnovitelné zdroje energie už několik let 495 korun (bez DPH). Běžná domácnost žijící v bytě spotřebuje kolem dvou megawatthodin elektřiny ročně, takže na obnovitelné zdroje přispěje 990 korun. Domácnost, která elektřinou vytápí a ročně v elektroměru protočí kolem 20 megawatthodin, na zelenou energii přispěje 9900 korun.