středa 11. prosince 2019

Otec chránil dítě před střelcem vlastním tělem, sám zemřel!Při úterní střelbě v čekárně ambulance ostravské fakultní nemocnice zemřel i muž, který před řáděním útočníka chránil vlastním tělem své dítě.
Svědek pro TV Nova popsal, že muž se poté, co do čekárny vpadl Ctirad V. se zbraní v ruce, postavil a vlastním tělem chránil svoje dítě, pravděpodobně dceru.
Dvěma oběťmi střelce jsou příslušníci Vězeňské služby, kteří tu podle dostupných informací byli v době svého volna. Právě jeden z nich měl být tím, kdo zemřel při ochraně potomka. O dalších mrtvých, které za sebou útočník zanechal, zatím nejsou bližší informace.

Při útoku zemřelo celkem šest lidí, další tři utrpěli zranění - dva muži a jedna žena. Zatímco oba muži už jsou mimo ohrožení života, žena zůstává v kritickém stavu.
Agresor z místa činu utekl, policistům se ho podařilo vypátrat po několika hodinách. Podle nich ve chvíli, kdy viděl policejní vrtulník, obrátil zbraň proti sobě. Zdravotníci se ho ještě pokoušeli resuscitovat, nebyli však úspěšní.