pondělí 19. listopadu 2018

Přidala si na Facebooku cizího člověka. Za několik dní se stalo něco strašného!


V dnešní době téměř všichni používají různé sociální sítě. Pokud nemáte Facebook, Twitter nebo Instagram, pravděpodobně žijete na Měsíci!
Ale nejpopulárnější síť je bezpochyby právě Facebook, kde si nikdy nemůžete být jisti, kdo si právě čte vaše příspěvky. Ne každý myslí na možné nebezpečí, které s tím souvisí a tak bezmyšlenkovitě přijímá žádosti od přátel, které vůbec nezná.

Internetová stránka Viral Hatch na svém portálu zveřejnila příběh, který se nedávno stal virovou senzací na mnoha sociálních sítích. Přečtěte si ho a zamyslete se! Následující příspěvek napsal bývalý policejní úředník: Nějaký chlap vám pošle žádost o přátelství. Neznáte ho, ale na profilu má sympatickou fotku a tak se rozhodnete žádost přijmout. Dnes vaše dcera šla poprvé do školy. Vypadá tak roztomile, že si ji prostě musíte vyfotit a fotografií se pochlubit na Facebooku, aby ji viděli všichni vaši přátelé i rodina. Jste tak nadšeni, že když ji jdete doprovodit do školy, k fotografii připíšete něco jako: „Nemůžu uvěřit, že už je tak velká! Čas neskutečně letí! Jsem hrdá / ý na svou dcerku! „
Mezitím si tajemný cizinec, kterého jste nedávno přijali jako přítele na Facebooku, si fotku vaší dcery v nové školní uniformě uložil do svého mobilního telefonu a rozešle ji 60 mužům po celém světě s tímto popisem: Dívka. Věk 6 let. Hnědé vlasy. Hnědé oči. 5000 eur Nejen že jste dali fotku vaší dcery překupníkovi s dětmi, zveřejnili jste jméno a adresu školy jako na zlatém podnose. V 15:00 přijdete pro ni, ale ona tam už nebude. Nemáte ani ponětí, že vaše krásná holčička byla prodána do otroctví 43-letého pedofila, zatímco vy jste se právě vrátili domů ze školy. Ona je nyní na cestě do Jižní Afriky s pytlem na hlavě, pláče, křičí, bije se do zoufalství, protože nějaký podivný muž ji odvezl ze školy a neví, kde jsou její rodiče, kam ji vezou a co se s ní stane.
Přestaňte si přidávat neznámé lidi na Facebook a ukazovat na něm všechny detaily vašeho života! Neumíte si ani představit, kolik lidí na světě je ochotných ublížit vašemu dítěti.Každý den jsou uneseny tisíce dětí; mnohé z nich se prodávají na černém trhu a tajně je vyvážejí do zahraničí. Můžeme tomu dát nadobro konec, ale toto téma se musí dostat do povědomí co nejširší veřejnosti, aby všichni rodiče věděli o bezprostředním nebezpečí. Prosím vás: Neschvalujte žádost o přátelství od lidí, které neznáte. Neukládejte si na profilu fotografie vašich dětí. Neoznačujte místa, která spolu s dětmi navštěvujete. Řekněte o tomto nebezpečí co nejdříve všem rodičům!