neděle 19. listopadu 2023

Majitelka 3 psů požádala tichého souseda o hlídání. Po dovolené na ni ve schránce čekal podivný dopis


 Mít domácí mazlíčky může mít hluboký dopad na duševní i fyzické zdraví. Výzkumy prokázaly, že vlastnictví psa může mít pozitivní vliv na celkovou pohodu.

Majitelka tří psů – Smokeyho, Orea a Jennifer – se obrátila na svého staršího souseda s velkou prosbou, aby je pohlídal během toho, co bude 2 týdny na dovolené. Když se pak pro své chlupaté mazlíčky vrátila, všimla si pod svými dveřmi podivné obálky. Jednalo se o dopis, který napsal její soused. Byla to tak dojemná záležitost, že ji žena musela sdílet na Redditu jako srdcervoucí svědectví o tom, jak mohou domácí mazlíčci změnit život.

Byl starý a zahořklý

Soused v dopise vyjádřil upřímnou vděčnost za možnost postarat se o tři malé pejsky. Podělil se zde o svůj vlastní srdceryvný příběh, protože se sám považoval za staršího a poněkud osamělého muže. Zároveň se v té době také potýkal se zdravotními problémy a neměl žádnou náplň života. Řekl bych, že cítil, jako by jeho existence pomalu mizela ze světa. Byla to jen otázka času.Dostal nový náboj do života

Tak tomu bylo alespoň do té doby, než potkal psí trio. Tito milující mazlíčci totiž měli něco jako transformační účinek pro jeho život. Inspirovali ho ke znovuobjevení radosti z brzkého ranního vstávání a z chození na procházky v jejich společnosti se stalo jeho hobby. Psi byli zdrojem jeho neustálé radosti a útěchy. Dokonce mu pomohli znovu získat společenský život, vzal je totiž do parku, a proto se začal stýkat s ostatními majiteli psů. Podobným procesem si prošla i žena z článku, který jsme na SvětěKreativity publikovali nedávno. Rozdíl byl akorát v tom, že ke zlepšení nepotřebovala lásku psů, ale najít lásku sama k sobě.Stal se milovníkem psů

Když pak starší pán musel psy vrátit, rozhodl se sám adoptovat dva pejsky, protože si k nim vybudoval nesmírnou lásku. Jeho odhodlání bylo natolik inspirující, že se majitelka třech psů rozhodla dopis sdílet na své sociální sítě. Reakce na příspěvek byly taktéž velice dojemné a všichni jsou rádi za to, jak se senior dostal ze svého začarovaného kruhu a našel nový smysl života. Spousta lidí se s ním také ztotožňovala, což jen poukazuje na to, že každý občas potřebuje dostat pomocnou ruku. Pokud nezabere ochota blízkých, možná bude fungovat jen pročítání studie od NCBI.