neděle 18. listopadu 2018

Pokud máte srdce, neignorujte tento příspěvek – celý svět musí vědět, co se děje






Populace primátů je zničena v obrovském měřítku v jednom z nejvíce křehkých a jedinečných stanovišť na Zemi, a to vše se děje kvůli levnému palmovému oleji, který se přidává do nepotřebných výrobků v supermarketech.
Palmový olej je relativně nový fenomén, který se zmiňuje jen za posledních 20 let nebo od tehdy jak si společnosti uvědomili, jak levné by bylo vyrábět ho.




Neexistuje pro ně žádná hranice, kterou by nezničili jménem zisku.
Palmový plej představuje levnější alternativu oproti zdravějším přísadám, jako jsou olivový olej či kokosový olej.
Můžete ho najít téměř ve všem – od rychlého občerstvení až po šampony.
Možná nejhorší skutečností je, že není pro vás vůbec dobrý. Poškozuje telo pokaždé, když ho sníte nebo se s ním osprchujete.




Mezi nejvíce zasažené oblasti patří Borneo, Sumatra, Indonésie a Malajsie, přičemž rozsah záhuby je hrozný. Lesní pracovníci jsou instruováni, aby vyčistili VŠE, co se jim dostane do cesty včetně živočišných stanovišť, a dokonce zvířat samotných.
Existují zprávy o tom, jak pracovníci honili orangutany se svými nákladními automobily a jejich těla byla nalezena poraněné s mačetami.
Kvůli tomuto odlesňování čistě pro výrobu palmového oleje bylo za posledních 20 let zničeno 90 % stanovišť orangutanů.

Pokud bude tato situace pokračovat stejným tempem, orangutani vyhynou během jen několika let. Je těžké představit si, že lidské bytosti mohou něco takového připustit a dívat se na to, aniž by zasáhly.

Jak bojovat proti tomuto procesu

Existuje něco, co byste mohli udělat.





Nejjednodušší způsob, jak zastavit tento hrozný proces, je přestat nakupovat výrobky, které obsahují palmový olej.
Nejprve se vám to může zdát být složité, když si uvědomíte, kolik výrobků s obsahem palmového oleje se na trhu nachází, ale pokud by je každý přestal nakupovat, neexistoval by žádný průmysl, který by je vyráběl. Je to opravdu jednoduché.




Dalo by se také napsat některým obchodním řetězcům a informovat je, aby bojkotovali své výrobky, které obsahují palmový olej.
Společnosti vydělávají jen na štěstí svých zákazníků a pokud dost lidí vyjádří svůj nesouhlas proti tomuto procesu, musí se to celé změnit

Závěr

Pokud vás tento článek zaujal nebo jste se dozvěděli něco nového, nezapomeňte ho sdílet s ostatními.
Zdroj: Badatel.net