neděle 17. září 2023

Zemřel legendární herec Stránský. Celá rodina truchlí

 
Divadelní herec Miloš Stránský (†85) se sice narodil v Praze a jeho profesní dráha je spjatá s Jihlavou, pohřeb ale bude mít v Plzni. Tam totiž strávil důchod a žije tam i jeho syn Martin Stránský, známý jako Ota Kovář z Ordinace v růžové zahradě. Co dalšího odhalilo smuteční oznámení?Stránský bojoval s vážnými zdravotními problémy. "Se zármutkem oznamujeme všem příbuzným, přátelům a známým, že od nás navždy odešel náš drahý a milovaný tatínek a dědeček pan Miloš Stránský. Zesnul tiše v neděli 10. září 2023 po dlouhé nemoci," stojí ve smutečním oznámení.

Podepsán je pod ním syn Martin s rodinou. Stránský mladší je oblíbeným hercem a dabérem, známý je především jako doktor a záchranář Ota Kovář z Ordinace v růžové zahradě. Svůj hlas propůjčil třeba Hugh Lauriemu v seriálu Dr. House.Poslední rozloučení s divadelní legendou se uskuteční ve středu 27. září 2023 ve 13 hodin ve Velké obřadní síni na Ústředním hřbitově v Plzni.

Právě tam odešel na důchod po konci v Horáckém divadle v Jihlavě, které v letech 1990 až 2000 vedl jako ředitel. Žije tam i jeho syn.